“Jeg har været ude i 7 uger nu, og begynder at træne fuldt med i denne uge, og hvis alt gÃ¥r godt, kommer jeg til at spille i weekenden, og om det er med Jyllandsserien eller 2. Division ved jeg ikke.
Jeg fik en kraftig forstuvning i min ankel efter en tackling til træningen inden kampen ude mod Esbjerg. Jeg har haft tæt kontakt til vores fysioterapeut Troels Eskerod stort set hver dag, og han har hjulpet mig meget med at komme tilbage sÃ¥ hurtigt som muligt. Generelt har jeg set meget frem til at kunne spille fodbold igen, da det har føles som en lang proces”, siger Jeppe Dalgaard.
For at give dig den bedste oplevelse bruger vi teknologier såsom cookies til at gemme og/eller få adgang til enhedsoplysninger. Hvis du giver samtykke (at trykke på Godkend Alle) til brugen af disse teknologier, kan vi behandle data såsom browseradfærd eller unikke identifikatorer på dette websted. Hvis du ikke giver dit samtykke (at trykke på Afvis) eller trækker dit samtykke tilbage, kan visse funktioner blive påvirket negativt.